Pięć akademików Uniwersytetu Complutense w Madrycie wyposażonych zostanie w unikalne i nowe technologie Airtècnics Wellisair i Kleenfan, które niemal całkowicie unieszkodliwiają wirusy i bakterie obecne na powierzchniach i w otoczeniu. Są to pierwsze miejsca, w których instalowane są dezynfekujące kurtyny powietrzne.
Potrzeby higieniczne wymagane w dzisiejszych czasach są niezbędne, w szczególności w miejscach, w których przebywa wiele osób przez 24 godziny na dobę, dlatego też Rosa de la Fuente, prorektor ds. studentów Uniwersytetu Complutense w Madrycie i dyrektor Akademików, chciała wypełnić "zobowiązanie do zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa studentom i pracownikom".
Dlatego też zainstalowano dezynfekcyjne kurtyny powietrzne i Wellisair w wejściach, jadalniach, aulach, recepcji i innych częściach akademików. Urządzenia te stale generują i rozprzestrzeniają mikrokrople w postaci środków dezynfekujących rodniki hydroksylowe, które poprzez naturalny proces utleniania, niemalże całkowicie unieszkodliwiają wirusy, bakterie i patogeny. A dzięki naturalnemu systemowi fotokatalitycznemu oczyszczają powietrze.
Dzięki referencjom, certyfikatom i potwierdzeniom środowiska naukowego wykazano, że nowy system wdrożony na Uniwersytecie Complutense jest najbardziej efektywnym systemem biocydowym, a zarazem nieszkodliwym dla ludzi, w porównaniu z innymi rozwiązaniami już podupadającymi, takimi jak filtry HEPA, ozon, promieniowanie UV czy emisja jonów, stosowanymi dotychczas do dezynfekcji.
Powiązane artykuły: